CEBRAİL TAŞKIN

1972 Kırıkkale doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Japonya’da burslu eğitim almıştır. Telekomünikasyon alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecesine sahiptir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde MBA yapmıştır.

1995 yılından itibaren Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründe görev almaktadır. Türk Telekom Grubunda; Planlama, Operasyon, Strateji, İş Geliştirme, Ar-Ge, Program & Proje Yönetimi ve Uluslararası bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda yönetici olarak görev yapmıştır. Son olarak Türk Telekom International Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getiren Dr. Taşkın; Türk Telekom Data ve Internet Şebekelerinin kurulmasının yanı sıra, Kurumsal Müşterilere sunulan ağ tabanlı birçok projenin gerçekleştirilmesinde, Türkiye’de yapılan e-devlet projelerinin yönetiminde ve birçok yeni nesil ürünün geliştirilmesinde önemli görevler üstlenmiştir.

‘Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon’ isimli kitabın yazarı olan Dr. Taşkın, Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde yüksek lisans dersleri vermekte, “Sabit/Mobil Telekomünikasyon Şebekeleri, Yeni Nesil Internet Ağları, Dijital Dönüşüm ve Nesnelerin Interneti” konularında araştırmalar yürütmekte ve ICT Media ve TheBrandAge dergilerinde yazarlık yapmaktadır.

Dr. Taşkın, İstanbul Ticaret Odasının (İTO) Telekomünikasyon Meslek Komitesi Üyeliği, Internet Temelli Televizyonculuk Derneğinin (IPTV-DER) Yönetim Kurulu Üyeliği ve merkezi Amerika’da bulunan Uluslararası Akademi, Araştırma ve Endüstri Kuruluşu (IARIA)’nın Dijital Telekomünikasyon Grubu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Menü